Nagrodę główną jurorzy przyznali projektowi:

Nocny zjazd – lampa z wymiennymi abażurami.

Autor projektu: Jakub Horosz

Forma inspirowana różnorodnością form kwietnych. Trzy abażury to wariacje na temat kształtu kielicha rośliny. Trójnóg lampy jest swego rodzaju łodygą zwieńczoną danymi kielichami. Realizacja w duchu upcyclingu, oprócz nart wykorzystuje zdemontowany drewniany talerz obrotowy, który stanowi element konstrukcyjny trójnogu lampy.

nocny zjazd

Wyróżnienia otrzymały projekty:

KUCHTA – ergonomiczna zabawkowa kuchnia

Autorka projektu: Julia Michalak

Ergonomiczna zabawkowa kuchnia zaprojektowana z myślą o dzieciach w przedziale od 3 do 5 lat. Kuchta to owoc dziecięcych marzeń o wielogodzinnej zabawie, ale także świetny bodziec do rozwoju kreatywności i zdolności poznawczych. Uniwersalna, asymetryczna forma przypominająca domek z daszkiem, połączona z przestrzennym blatem oraz systemem półek o różnym zastosowaniu. Projekt dedykowany do użytkowania wewnątrz jak i na zewnątrz, ze względu na użyte materiały jest odporny na wszelkie warunki pogodowe. Drugie życie nart- spełnieniem dziecięcych marzeń.

kuchta

Kocia Budka

Autorka projektu: Anna Naliwajek

Kocia Budka to produkt łączący legowisko i drapak. W Kociej Budce kot może schronić się, bawić się zwisającą piłeczką i spać. Na zewnętrznej ścianie konstrukcji znajduje się drapak. Jest to idealna propozycja mebla dla tego zwierzęcia, ponieważ jest jednocześnie kryjówkąz uwagi na zabudowane brzegi, miejscem zabaw i odpoczynku.

kocia budka

Wszystkim Uczestnikom Konkursu Skis Re//Defined bardzo dziękujemy za udział zaś nagrodzonym projektantom serdecznie gratulujemy.

POZOSTAŁE PROJEKTY:

Laureatka konkursu publiczności

Kosze do segregacji odpadów

Autorka projektu: Natalia Biernat

kosze do segregacji odpadów

Projekt zestawu trzech koszy przeznaczonych do segregacji odpadóww przestrzeniach publicznych takich jak nowoczesne powierzchnie łączące różne obszary działania czy stoki lub szlaki. Każdy z nich posiada własną formę sugerującą rodzaj odpadu dla jakiego jest przeznaczony; kwadratowy - papier, okrągły - szkło, sześciokątny - plastik. Do powstania koszy wykorzystano wyłącznie materiały pochodzące z odzysku w pełni realizując idee upcyclingu.

reCYCLE - wieszak ścienny na rowery lub narty

Autorka projektu: Marzena Dec

kosze do segregacji odpadów

Ten, kto zimą trzyma narty pod ręką i w pełnej gotowości oczekuje na każdy „powder alert”, żeby znaleźć się górach i harcować w białym puchu, to z reguły niespokojny duch, którego zew wolności i przygoda wzywają również poza sezonem. Kiedy słońce wytopi ostatni firn, narty zastępuje rower (CYCLE), lina, szpej wspinaczkowy, sup, czy bieganie. Zawsze w użyciu jest jakiś sprzęt, który wieszak reCYCYLE pozwoli mieć na podorędziu, a dzięki temu, że zrobiony jest ze zużytych nart (reCYCLING), tęskno myśleć o sezonie zimowym i motywować do trzymania formy. Wszak rower (CYCLE) wzmacnia nogi, bieganie formę, wspinaczka siłę i „psychę”. I tak lato po zimie, zima, po lecie, sezon po sezonie, cyklicznie (CYCLE) wieszak może służyć ulubionym sportowym uciechom.

Hamakoleżak

Autor projektu: Piotr Matuska

kosze do segregacji odpadów

Bardzo zależało mi na tym, aby przedmiot stworzony z nart miał dużą wartość użytkową, aby po zakończonym konkursie służył jak najdłużej. W efekcie powstał "leżakohamak" - konstrukcja złożona z nart wraz z materiałowym siedziskiem uszytym na wymiar ze starego latawca. Postarałem się ograniczyć do minimum ingerencję w konstrukcję nart i wykorzystać ich dużą elastyczność i wytrzymałość."

Buty na stół

Autorka projektu: Kinga Przytuła

kosze do segregacji odpadów

Projekt umożliwia użytkownikowi dostosowanie swoich potrzeb do przedmiotu. Skomponowane w ten sposób narty pełnią funkcje niewielkiego stolika lub stojaka,a jednocześnie subtelnie zdobią pomieszczenie.

Sztaluga Kre-Ski

Autorka projektu: Michał Radczyc

kosze do segregacji odpadów

Projekt sztalugi prezentuje klasyczny model stelażu plenerowego. Sztaluga posiadająca istniejące grafiki tworzy oryginalny charakter pracy. Praca ma prezentować prostotę i nieskomplikowany model z użyciem oryginalnych materiałów.

Wieszak wolnostojący

Autorka projektu: Maja Ulińska

kosze do segregacji odpadów

Wieszak wolnostojący to projekt, który sprawdzi się zarówno w przestrzeni domu, jak i miejscach ogólnodostępnych. Znajdzie zastosowanie tam, gdzie zależy nam na ekspozycji odzieży lub jej bezpiecznym przechowywaniu. Projekt został zrealizowany w całości z nart, które w większości pozostały w swojej oryginalnej formie. Górny panel, posiada trzynaście okrągłych otworów na wieszaki, które narzucają odstępy między produktami, zapobiegając ich ściśnięciu i gnieceniu.Projekt posiada również dolną półkę na buty oraz możliwość zawieszenia nakryć głowy lub innych produktów na końcach górnego panelu i na wspornikach konstrukcji.

Snowflex

Autorka projektu: Paulina Winek

kosze do segregacji odpadów

Projekt jest próbą stworzenia multifunkcjonalnego obiektu użytkowego. Snowflex to obiekt o formie otwartej, co oznacza, że użytkownik może dostosować jego układ, a nawet funkcję do własnych potrzeb. Elementy są łączone osiowo za pomocą liny, co pozwala na wielokrotne składanie czy rozkładanie oraz rozbudowywanie konstrukcji wertykalnie. Przedstawiony stołek to jedna z funkcji obiektu, jednak może służyć jako stolik pomocniczy, kwietnik czy ekspozytor, a pojedyncze moduły mogą stać się dekoracją ścienną. Konstrukcja wykorzystuje zmieniającą się grubość narty na całej jej długości. Umożliwiło to osiągnąć elastyczność rdzenia. Dzięki temu podczas siedzenia możemy wykonywać ruchy odciążające kręgosłup, a jednocześnie nie martwić się o stabilność.

Hamak - siedzenie

Autorka projektu: Karolina Woźniak

hamak

Hamak stworzyłam z myślą o zrobieniu z nart czegoś wygodnego i funkcjonalnego. Wzięłam pod uwagę ich budowę, która ściśle przystosowana jest do jazdy na nich i próbowałam wykorzystać te właściwości, poza tym przeznaczeniem. Chciałam, by pojawiły się poza swoim naturalnym środowiskiem, w ciepłym klimacie dając miejsce na odpoczynek od słońca. W finalnym produkcie, połączyłam narty splotami mocnego sznura jak najbardziej uproszczając konstrukcję. Dzięki posiadanej giętkości, dostosowują się do ułożenia ciała a wytrzymałość oraz rozmiar pozwalają na wypoczynek dla dwóch osób na raz.

Opisy projektów pochodzą od ich autorów.

Wystawa prac z konkursu Skis Re//Defined 2

Prace pokonkursowe można oglądać w Gdyńskim Konsulacie Kultury
w dniach 1.0–31.08.2023.

ul. Jana z Kolna 25

Godziny otwarcia wystawy:

poniedziałek 9:00 - 20:00
wtorek 9:00 - 20:00
środa 9:00 - 20:00
czwartek 9:00 - 20:00
piątek 9:00 - 20:00
sobota 9:00 - 20:00
niedziela NIECZYNNE